Autor Wątek: Regulamin Ligi Typera  (Przeczytany 2971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czwartek, 06.09.2007, 11:06:20
Przeczytany 2971 razy

dziecko_w_sieci

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 442
    • Zobacz profil
1. Co to jest liga typera?

1.1 Liga Typera to temat czysto zabawowy dla kibiców. Polega on na typowaniu zwycięzców w meczach PLH. Zwycięzca poza satysfakcją nie otrzyma żadnej nagrody.

1.2 Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów w końcowej klasyfikacji.

1.3 Do zabawy można dołączyć w każdym momencie jej trwania. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zabawa przeznaczona jest dla każdego


2. Jak grać ?

2.1 Typujemy wynik regulaminowego czasu gry (od 1. do 60. minuty). W przypadku gdy mecz kończy się remisem po 60. minutach punkt za poprawny typ otrzymują osoby, które na ten mecz postawiły X (remis). Dogrywka i rzuty karne nie interesują nas w tej zabawie.

2.2 Typujemy metodą:
1 - dla zwycięstwa gospodarzy
X - dla remisu
2 - dla zwycięstwa gości

2.3 Nie typujemy z podpórkami (brak możliwości wysłania typu 1X, 12, X2)

2.4 Typować należy wszystkie mecze. Jeśli ktoś nie wytypuje rozstrzygnięcia meczu rozgrywanego w danej kolejce otrzyma on za ten mecz 0 pkt. Pozostałe mecze, które obstawi będą punktowane normalnie.

2.5 Jeśli użytkownik nie obstawi wyniku wszystkich spotkań w kolejce nie zostaną przyznane mu punkty bonusowe (o punktacji w rodziale 3)

2.6 Każdy użytkownik w jednej kolejce ma prawo zgłoszenia TYLKO jednego zestawu typów. W przypadku wysłania przez jednego użytkownika dwóch zestawów z różnymi typami pod uwagę będzie brana ostateczna wersja, zaś wcześniejsza zostanie usunięta i nie liczona do rankingu.

2.7 Typy należy podać NAJPÓŹNIEJ do godziny rozpoczęcia się pierwszego meczu typowanej kolejki.

2.8 Swoje typy można zmieniać poprzez edytowanie posta, nie przekraczając jednak powyższego terminu.


3. Zasady punktacji

3.1 Za każdy trafnie wytypowany wynik użytkownik dostaje 1 pkt

3.2 Przyznawane będą również punkty bonusowe

3.3 Punkty bonusowe przyznawane są graczom, którzy
a) w jednej kolejce wytypują prawidłowo 4 wyniki spotkań (na 5 możliwych) - użytkownik otrzyma 1 dodatkowy punkt; w przypadku 6 meczy w danej kolejce użytkownik otrzyma 1 dodatkowy punkt po wytypowaniu 5 poprawnych wyników
b) w jednej kolejce wytypują prawidłowo wszystkie (5) wyniki spotkań - użytkownik otrzyma 2 dodatkowe punkty; w przypadku 6 meczy w danej kolejce użytkownik otrzyma 2 dodatkowe punkty po wytypowaniu wszystkich 6 wyników poprawnie

3.4 Jeżeli użytkownik nie obstawi wyników całej kolejki w tabeli wpisuje się jego punktację z ostatniej kolejki zaś w rubryce "ostatnia kolejka" oznacza się symbolem "-" jako nie typował co w ocenie równoznaczne jest z "0"

3.5 Tabela typerów będzie odświeżana po każdej kolejce w nowym poście następującym systemem:
L.P. / nick użytkownika / ilość punktów ogółem (ilość pkt z ostatniej kolejki) / ilość typowanych kolejek

3.6 Przy ostatecznym wyniku liczy się ilość wszystkich zdobytych punktów, a nie ich średnia. To właśnie ilość pkt wpływa na pozycję w tabeli.

3.7 Jeżeli jakiś mecz z danej kolejki zostanie przeniesiony na inny termin to w danej kolejce typujemy tylko mecze, które rozegrane zostaną w terminie. W kolejce takiej nie będą wówczas obowiązywać punkty bonusowe

3.8 W przypadku niedokończenia meczu z jakichkolwiek przyczyn wynik meczu nie jest brany pod uwagę w naszej lidze. Mecz ten jest traktowany tak jakby się nie odbył. Punkty bonusowe podobnie jak w powyższym przypadku nie będą wówczas przyznawane

3.9 Walkowery również nie będą brane pod uwagę w lidze. Jeśli rozstrzygnięciem meczu jakiejś pary będzie walkower to mecz ten nie jest brany pod uwagę w lidze typera.

4. Dyscyplina w tematach

4.1 W tematach, w których rozpisana jest kolejka zabronione jest dodawanie komentarzy zawierających jakiekolwiek uwagi, przemyślenia, uzasadnienia swoich typów, naśmiewanie się z typów innych, polemikę z innymi typerami, pytania, sugestie itp. W tematach z rozpiską kolejki możliwe jest tylko i wyłącznie dodawanie postów zawierające typy

4.2 W temacie z tabelą zabrania się dodawania jakichkolwiek postów. W tym temacie będę aktualizował jedynie tabelę

4.3 Do komentowania, dyskusji na temat ligi, typów, kolejki, pytań, sugestii, zgłaszania błędów w tabeli (jeśli takowe wystąpią) przeznaczony jest temat "Komentarze dla Ligi Typera". Tylko w tym temacie możliwa będzie dyskusja dotycząca ligi, wymiana spostrzeżeniami, rozmowy na temat typów itp.

4.4 Nie stosowanie się do tych zaleceń będzie karane:
a) tygodniowym banem (w przypadku gdy sytuacja wystąpi 1 lub 2 razy)
b) wykluczeniem z zabawy (w przypadku gdy sytuacja powtórzy się 3 raz)

5. Zmiany w regulaminie

5.1 Zastrzega się zmiany w regulaminie w trakcie trwania zabawy

5.2 Ewentualne zmiany wprowadzane będą tylko i wyłącznie przy poparciu większości graczy i nie będą obowiązywać one wstecz (zyskują moc dopiero po ich ustanowieniu)
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 15.11.2009, 23:32:50 wysłana przez ElAn »
czerwone mam serce, biały kolor skóry, niebieskie żyły, w których plynie wyjątkowa krew...


Na każdego posta znajdzie się riposta


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.