Autor Wątek: Prasówka - tu wklejamy ciekawe hokejowe linki  (Przeczytany 443606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

środa, 31.12.2014, 19:03:11
Odpowiedź #1590

Biały kruk

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Zupełnie inna dyscyplina, ale wspólny wątek jak najbardziej. Trener Cracovii Kraków(tej piłkarskiej) Robert Podoliński bardzo celnie punktuje tych, którzy zarzucają mu, że nie wykorzystuje zdolnych młodych zawodników. Ogólnie to bardzo polecam cały wywiad, a tutaj wklejam wątek, który najbardziej pasuje do zarzutów stawianych naszemu klubowi.

Cytuj
Porozmawiajmy na koniec o juniorach ? to kwestia, która interesuje kibiców chyba każdej drużyny, ale akurat wyniki Cracovii w CLJ lub w zeszłorocznych mistrzostwach Polski juniorów pokazują, że jakiś potencjał macie. Po dorosłej kadrze zupełnie tego jednak nie widać. Dlaczego?
Wszyscy zadają te pytania ? dlaczego nie dajemy szans juniorom?
Nie krytykuję pana za to, że pan na nich nie stawia, tylko pytam. I zapewniam, że trafia do mnie argument, że ci juniorzy są beznadziejni.
Proszę mi wierzyć, że to złożony problem. Bardzo wielu juniorów pod wieloma względami nie jest przygotowanych do dorosłej piłki. Trener Górecki stopniowo wprowadza tę zdolną grupę przez niektóre mecze w IV lidze, trener Zegarek też zmienił tryb pracy i obciążenia, ale nie możemy narzucić wszystkiego na raz. Nie wpakujemy wszystkich w kierat dorosłego zespołu. Dopiero kiedy ci chłopcy ? przy niezłych umiejętnościach ? podniosą swój potencjał motoryczny, będą nam dawać pociechę. Kapustkę już uważam za pełnoprawnego członka zespołu. Wdowiaka i Ceglarza na pewno zabiorę na pierwszy obóz, bo ta dwójka jest blisko zaistnienia w dorosłej piłce, także z tego powodu, że dzięki naturze są lepiej przygotowani fizycznie. To wszystko naczynia połączone, ale idziemy we właściwym kierunku. Naszym celem jest też awans do III ligi, bo te rozgrywki dają solidną podstawę do ogrywania w piłce seniorskiej. Im później jednak to zrobimy, tym gorzej dla chłopaków. Tracimy wtedy ich czas, a nie nasz. U niektórych ten przeskok trwa pół roku, u niektórych dwa lata, ale musi się rozpocząć jak najszybciej. Niech nikt mi jednak nie wmawia, że junior wyróżniający się w CLJ jest gotowy do gry w Ekstraklasie. Nie akceptuję takiego myślenia. Widzimy przykład Wisły Kraków, która w finale ? smutno mi to mówić ? po prostu się po nas przebiegła. Dlaczego? Bo przez rok grała w III lidze. Proszę jednak sprawdzić, ilu zawodników trener Smuda wprowadza teraz do pierwszego zespołu.
Akurat ten trener nie jest odpowiednim wyznacznikiem w kwestii wprowadzania młodzieży.
Nieprawda. Trener Smuda nie zrezygnuje z dobrego piłkarza.
Chodzi mi o cały proces rozwoju juniora.
Jeżeli dostrzeże ludzi, którzy chcą pracować, a nie są tylko zadowoleni z tego, że weszli do pierwszego zespołu, to da mu szansę. Trener Berg powiedział mądre słowa, które niewielu powtarza. Młody nie będzie grał dlatego, że jest młody. Młody ma być na tym poziomie co inni. Duda broni się sam. Przebił się dlatego, że ma 20 lat? Nie. Jest świetnym piłkarzem. Lepszym od konkurentów.
Jeśli Wisła zdobywa mistrzostwo przy takiej przewadze, to trudno mi uwierzyć, że nie da się tam znaleźć ani jednego piłkarza, który zasłużyłby na dłuższą grę niż minutę.
To dlaczego pyta pan o to nas ? trenerów ? a nie piłkarzy? Co oni zrobili, by po dostaniu się do pierwszego zespołu być jeszcze lepszym? Ile czasu zainwestowali w siebie? Ile dają na treningach? Niech oni odpowiedzą na te pytania. Gdybym za wielu z nich dał sobie uciąć rękę, to skończyłbym jak ten facet z tartaku. Bez palców.
Nie jest łatwo być młodym piłkarzem w Krakowie?
Jeżeli ktoś chce być, to będzie. Ale jeżeli ma siano w głowie, to sorry, są inni. Nie ma sentymentów. Jeśli ktoś myśli tylko o ciuchach i samochodzie, to nie tędy droga.
Pan by zareagował, gdyby widział, że np. taki stosunkowo niewiele zarabiający Kapustka rozbija się sportowym samochodem lub wydaje całą pensję na ubrania?
Mówię o inwestowaniu. Jestem w stanie zrozumieć 19-latka, który zarabia pięć tysięcy miesięcznie, a pierwszy tysiąc wydaje na kosmetyczkę Louis Vuitton. W porządku, niech kupuje, ale może pozostałe dwa tysiące warto przeznaczyć na dietetyka, naukę języka lub trenera personalnego? Wtedy ? jeśli ma kasę ? niech nawet przyjeżdża Lamborghini. Grunt to świadomość. Jeżeli piłkarz mówi, że jest nieprzygotowany, to kto ? młody człowieku ? zabrania ci w siebie zainwestować? Chcesz wszystko z klubu? Okej. Ale jak się nie przebijesz, to winny będzie klub? Czy może trener? A co ty zrobiłeś więcej? Ciągle szukamy winnych dookoła. Wszyscy mówimy o organizacji klubów na Zachodzie, ale tam piłkarze potrafią w siebie zainwestować.
Polscy trenerzy też mówią, że świadomość młodych zawodników rośnie.
Bo rośnie, ale tych ludzi wciąż trzeba odpowiednio nakierowywać. Ktoś pyta, dlaczego młody zawodnik nie dostaje szans, a część z nich ? mamy takie przypadki ? nie je nawet śniadań. O takich historiach człowiek się dowiaduje. I gdzie tu miejsce dla dietetyka? W galerii handlowej go nie znajdziesz. Trener Berg chyba też poświadczy, że ? chociaż Legia daje zawodnikom wszystko ? oni muszą być w stu procentach gotowi do pracy. Jeżeli potrzebujesz siłowni pięć razy w tygodniu, idziesz pięć razy.
Gdzie łatwiej pracuje się z młodymi piłkarzami ? prowadząc ich na wypożyczeniu w Dolcanie, gdzie czują, że muszą wykorzystać tę szansę, bo w przeciwnym razie zostanie im w CV fatalny wpis, czy np. w takiej Cracovii, gdzie warunki są lepsze, ale juniorzy podświadomie myślą: ?mam jeszcze czas, a klubowi przecież opłaca się na mnie postawić??
Pamiętam mój staż w Dortmundzie. Zwiedzamy z Robertem Lewandowskim budynek klubu i stoją odżywki. Pytam o nie ?Lewego?, a on: ? Trenerze, ja nawet nie wiem, czy to ma jeszcze termin przydatności. Nikt tego nie je. Każdy ma swojego dietetyka i wie, jak postępować. Nie jesteśmy święci, czasem napijemy się piwa, ale skoro moja praca trwa półtorej godzinny dziennie, to pozostałe sześć też poświęcamy na rozwój.
Ta rozmowa otworzyła mi oczy. U nas jest ?daj?, ?należy mi się?. Wiadomo, że musimy poprawiać warunki, ale ? powtarzam ? wymagajmy! To jedyny warunek progresu. Czy Rakelsowi gra się należała? Nie. Ale przyszedł, wróciła mu świadomość i jak wygląda dzisiaj?  Nikt nikomu nie zabrania być w dobrej formie. Nikomu jednak nie dam grać za miejsce urodzenia lub sympatię. Cracovia więcej będzie miała z młodego, świadomego piłkarza, który przyjedzie Bóg wie skąd, ale będzie chciał się zabić, żeby zaistnieć, niż z takiego, który sądzi, że coś mu się należy, bo przeszedł kilka szczebli w grupach juniorskich. Trzeba zostawiać tych, którzy chcą swoje wyszarpać. A tych, którzy sądzą, że coś im się należy, trzeba z piłki eliminować.

Całość wywiadu tutaj http://www.weszlo.com/2014/12/21/tych-ktorzy-sadza-ze-cos-im-sie-nalezy-trzeba-z-pilki-eliminowac/


Panie Krysiak! Przeproś za Ziętare i ten tego....szukaj wiatru w polu!

środa, 31.12.2014, 21:35:26
Odpowiedź #1591

iglm

  • ****
  • Information Offline
  • Senior
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Swietne podsumowanie..Kiedys rozmawialem z bylym bramkarzem Stoczni sie pytalem czemu Odrobny albo inny polski bramkarz nie jedzie za ocean na oboz skoro gruba kase zarabia tylko Jeppa kupuje.On mi na to ze kazdy wydaje kase jak chce.Ok mysle a pozniej taki Odrobny placze ze polscy bramkarze sa jak dinozaury i wygina .....

Czwartek, 01.01.2015, 17:33:41
Odpowiedź #1592

krol25

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 515
    • Zobacz profil
CZY WYGRYWASZ CZY NIE  JA I TAK KOCHAM CIE  W SERCU MOIM  SANOK I NA DOBRE I NA ZŁE!!!


Piątek, 09.01.2015, 16:40:29
Odpowiedź #1594

krol25

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 515
    • Zobacz profil
CZY WYGRYWASZ CZY NIE  JA I TAK KOCHAM CIE  W SERCU MOIM  SANOK I NA DOBRE I NA ZŁE!!!

Sobota, 10.01.2015, 23:57:31
Odpowiedź #1595

Grzesiek_SnK

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 695
    • Zobacz profil
ALEKSANDRÓW KUJ. MOIM MIASTEM JEDNAK SANOK w MOIM SERCU

Niedziela, 11.01.2015, 12:28:53
Odpowiedź #1596

SaDSeeD

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
http://raporty.instytut.com.pl/?report=76d228962ec58aba417ac32502761f87f23a6760&action=view
Bardzo czytelnie przedstawione informacje. Nie wiem kto zamówił to badanie, mam nadzieję że nasz klub. Wszystko zaczyna być coraz bardziej profesjonalne. Super!
DO BOJU STS!!!

Niedziela, 11.01.2015, 12:47:30
Odpowiedź #1597

JerSan

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
szkoda ze tego linka nie da się wkleic na esanok , tam najwięcej jadu wylewają przeciwnicy hokeja twierdzac ze hokej nie reklamuje Sanoka

Niedziela, 11.01.2015, 23:11:40
Odpowiedź #1598

Heatley

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
    • STS Sanok


Wtorek, 13.01.2015, 19:36:48
Odpowiedź #1600

mazi

  • ****
  • Information Offline
  • Senior
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
KH SANOK - STS SANOK - STAL SANOK




Wtorek, 20.01.2015, 22:08:56
Odpowiedź #1604

Red Wing

  • *****
  • Information Offline
  • Oldboy
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil