Autor Wątek: Sezon 2016/2017, transfery, plotki, ciekawostki  (Przeczytany 95208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

środa, 11.05.2016, 23:08:43
Odpowiedź #345

aliosza

  • **
  • Information Offline
  • Junior Młodszy
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Widzisz Mietku tylko ze akurat wklad miasta w utrzymanie hokeja jest paradoksalnie w stosunku do innych sponsorow(procz pana Ryszarda)bardzo duzy.Czy sie to komu podoba czy nie utrzymanie areny sporo kosztuje i nawet jesli to rozbijesz to na seniorow i mlodziez to jest to kilkaset tysiecy  rocznie na kazda z tych grup.Kazdy najezdza na miasto ale do jasnej cholery dlaczego miasto ma w kazdej sytuacji isc klubowi na ustepstwo???miasto daje klubowi arene daje takze co malo kto pragnie zauwazycz ogromne powierzchnie reklamowe na arenie i wewnatrz hali i na zewnatrz ktore de facto samo mogloby wynajmowac i czerpac z tego korzysc. Tak naprawde to nasi sponsorzy zachowuja sie jak rozkapryszone dzieci wciaz zadajac czegos od miasta a sami trwonia pieniadze w takich sumach ze spokojnie mielibysmy druzyne na kilka sezonow co roku na medal...ale nie po co sciagamy po 20 obcokrajowcow cala polska sie z nas smieje a my narzekamy i dalej robimy to samo...dajcie spokoj to juz nawet nie jest smieszne ale czlowiekowi po tylu latach spedzonych na torsanie i na arenie juz poprostu rece opadaja,....kazdy juz przymierza sie do treningow czy wrecz juz trenuje a u nas nie iwdoma nic czyli ani kto ani kiedy ani z kim ....ale co tam bawimy sie dalej i czekamy na laske panska...

środa, 11.05.2016, 23:21:24
Odpowiedź #346

Mietek

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Admin
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Jeśli dla miasta są to tak ogromne koszty, to zawsze może się wycofać, rozmrozić Arenę i rozpocząć komercyjną sprzedaż powierzchni zarówno eventowej jak i reklamowej. Co do skuteczności tych działań mam gigantyczne wątpliwości. Na tym skończę, bo nie chcę wchodzić w politykę.


Sponsorzy wydają swoje pieniądze w taki sposób jaki uważają za słuszny. Jeśli ktoś uważa że potrafi lepiej zarządzać ich pieniędzmi to wkrótce będzie taka szansa, z tego co mi wiadomo. W ciagu kilku ostatnich lat władowali duże pieniądze dając nam sporo okazji do radości, i udowadniając że nawet taki grajdołek jak Sanok może coś osiągnąć. Można tylko podziękować i liczyć że w kolejym sezonie będą równie hojni. A nie muszą być. Bo niby dlaczego?

środa, 11.05.2016, 23:39:18
Odpowiedź #347

Edmonton

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
Owe powierzchnie reklamowe aliosza są nic niewarte, jak nie przyjdą do Areny ludzie i przede wszystkim TV, a przychodzą regularnie dzięki hokejowi. W Sanoku jest lodowisko od kilkudziesięciu lat i nigdy nie było tematu ile to kosztuje, chociaż podobno Torsan generował większe koszty. Niech zamkną Arenę i udają, że się tam coś dzieje, organizują kiermasze, odpusty, giełdy staroci,albo zielony rynek, będą mieli na tym spory biznes, a gawiedź będzie zadowolona. Przy okazji niech nie zapomną nie zamrażać toru lodowego, bo to też kosztuje. Robić to dla kilkunastu osób to jest bez sensu, na pewno obecny dyrektor MOSIRu wymyśli jakąś zastępczą funkcję dla tego obiektu, zapewne intratną. Jeśli oczywiście uda mu się znaleźć wolne terminy, bo tor lodowy jest ciągle zajęty. Proponuję skoki na spadochronie do kółka. Publika przyjdzie pooglądać, a i trochę na reklamie da się zarobić, TV Sanok będzie na pewno.  Sanok to chyba jedyne miasto w Polsce, gdzie prywatny sponsor daje pieniądze, inni sponsorzy są chętni, a miasto wkłada kij w szprychy. Ale tak to jest, jak ambicje władzy ją samą przerastają. Wtedy traci się rozum i kieruje własnym ego. 
« Ostatnia zmiana: środa, 11.05.2016, 23:44:56 wysłana przez Edmonton »

Czwartek, 12.05.2016, 08:04:11
Odpowiedź #348

majki majk

  • *
  • Information Offline
  • Żak
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Sponsorzy chcą od miasta kilkaset tysięcy na drużyny juniorskie. Nie dostaną nic więcej ponad utrzymanie Areny.
A wszystkowiedzący niech się dowiedzą, co się stało, jak za poprzedniego burmistrza miasto dało kasę na klub w ramach promocji (kilkanaście tysięcy złotych - i to była ta wielka pomoc miasta, o której tyle się tu czyta).
P.S. Edmonton/Janos - wiem, że w pisaniu pierdół jesteś niezastąpiony, ale za każdym razem dziwię się, że nic nie wiedząc można mieć tyle do powiedzenia.
Mietku, ty wiesz wszystko, a jakoś przemilczałeś fakt tej legendarnej pomocy miasta za poprzedniej kadencji? Chyba że nie wiesz...

majki majk vel Sowsson w zasadzie nie wiem co Ci odpowiedzieć. Polityczna agitka to nie ta strona, zapraszam na esanok.pl. Jak masz do mnie jakiś problem to załatwiaj na PW.


Co do przepychanek na lini klub-miasto - cóż, traci na tym tylko hokej. AKurat włodarze miasta powinni być ostatnimi kórzy stawiają warunki, biorąc pod uwagę wkład w funkcjonowanie klubu. No chyba że po rozwiązaniu drużyny seniorskiej miasto zdecyduje się na rozmrożenie Areny, bo na chwilę obecną słuchając argumentów miasta można odnieść wrażenie że tylko dla seniorów została zbudowana. Szkoda że wybory nie są co roku w maju, może wtedy byłoby inaczej ;) po sezonie 2013/14 wydawało się że medali braknie, tyle chętnych głów było... A tu czas weryfikuje kto jest kto.

Odkąd dorwałeś się do administrowania, wszystko bierzesz strasznie osobiście. Tym bardziej nie mam ochoty na wymianę pw :) Napisz mi jakie to warunki stawia miasto, bo jestem bardzo ciekawy :) Takie, że nie dadzą na juniorkę bo w budżecie hula wiatr? To są wg Ciebie te warunki miasta? Bo innych nie ma, Areny nie rozmrożą.
Z robieniem kampanii poczekaj jeszcze chwilę, na pewno będziesz miał szansę się wykazać :)

Czwartek, 12.05.2016, 08:57:44
Odpowiedź #349

Mietek

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Admin
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Sponsorzy chcą od miasta kilkaset tysięcy na drużyny juniorskie. Nie dostaną nic więcej ponad utrzymanie Areny.
A wszystkowiedzący niech się dowiedzą, co się stało, jak za poprzedniego burmistrza miasto dało kasę na klub w ramach promocji (kilkanaście tysięcy złotych - i to była ta wielka pomoc miasta, o której tyle się tu czyta).
P.S. Edmonton/Janos - wiem, że w pisaniu pierdół jesteś niezastąpiony, ale za każdym razem dziwię się, że nic nie wiedząc można mieć tyle do powiedzenia.
Mietku, ty wiesz wszystko, a jakoś przemilczałeś fakt tej legendarnej pomocy miasta za poprzedniej kadencji? Chyba że nie wiesz...


majki majk vel Sowsson w zasadzie nie wiem co Ci odpowiedzieć. Polityczna agitka to nie ta strona, zapraszam na esanok.pl. Jak masz do mnie jakiś problem to załatwiaj na PW.


Co do przepychanek na lini klub-miasto - cóż, traci na tym tylko hokej. AKurat włodarze miasta powinni być ostatnimi kórzy stawiają warunki, biorąc pod uwagę wkład w funkcjonowanie klubu. No chyba że po rozwiązaniu drużyny seniorskiej miasto zdecyduje się na rozmrożenie Areny, bo na chwilę obecną słuchając argumentów miasta można odnieść wrażenie że tylko dla seniorów została zbudowana. Szkoda że wybory nie są co roku w maju, może wtedy byłoby inaczej ;) po sezonie 2013/14 wydawało się że medali braknie, tyle chętnych głów było... A tu czas weryfikuje kto jest kto.

Odkąd dorwałeś się do administrowania, wszystko bierzesz strasznie osobiście. Tym bardziej nie mam ochoty na wymianę pw :) Napisz mi jakie to warunki stawia miasto, bo jestem bardzo ciekawy :) Takie, że nie dadzą na juniorkę bo w budżecie hula wiatr? To są wg Ciebie te warunki miasta? Bo innych nie ma, Areny nie rozmrożą.
Z robieniem kampanii poczekaj jeszcze chwilę, na pewno będziesz miał szansę się wykazać :)


Nie bardzo wiem o jakiej kampanii mówisz, ale ok. I jeszcze wyjasniając - nie dorwałem się do administrowania. Strona miała upaść więc wziąłem to na siebie żeby forum zostało - to ciekawy kawałek historii hokeja w Sanoku. Jakoś wielu chętnych do "dorwania się" nie było.


Co do warunków miasta, klub zdaje sobie sprawę, że w budżecie może nie być takiej kwoty o jaką wnioskowali (300 tysiećy) - w tym momencie dyskusja toczy się na temat jakiejkolwiek pomocy finansowej dla juniorów. Szkoda kosztów przegranych procesów przez miasto, bo akurat byłoby w sam raz.

Czwartek, 12.05.2016, 09:02:24
Odpowiedź #350

pas_polsatu

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Szkoda setek tysięcy wywalonych przez ostatnie lata w zagraniczny szrot bo akurat byłoby w sam raz i jeszcze by zostało. Może też zostałaby jakaś młodzież.

Czwartek, 12.05.2016, 09:48:36
Odpowiedź #351

JerSan

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
i tak oto polityka wkroczyła do naszego hokeja..

Czwartek, 12.05.2016, 09:53:59
Odpowiedź #352

Mietek

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Admin
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
i tak oto polityka wkroczyła do naszego hokeja..


a ja myślę, że zawsze przy nim była ;)

Czwartek, 12.05.2016, 10:10:15
Odpowiedź #353

aliosza

  • **
  • Information Offline
  • Junior Młodszy
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Szkoda setek tysięcy wywalonych przez ostatnie lata w zagraniczny szrot bo akurat byłoby w sam raz i jeszcze by zostało. Może też zostałaby jakaś młodzież.
I ot swiete slowa i szczera peawda Pasie polsatu...

Czwartek, 12.05.2016, 11:15:24
Odpowiedź #354

Red Wing

  • *****
  • Information Offline
  • Oldboy
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
Szkoda setek tysięcy wywalonych przez ostatnie lata w zagraniczny szrot bo akurat byłoby w sam raz i jeszcze by zostało. Może też zostałaby jakaś młodzież.

W najbliższym sezonie Sanok niemal na pewno nie będzie miał drużyny w CLJ

Czwartek, 12.05.2016, 11:23:29
Odpowiedź #355

JerSan

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
nie ma nawet z kogo takiej drużyny złożyć

Czwartek, 12.05.2016, 12:22:52
Odpowiedź #356

RS

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Generalnie to co się u nas wyprawia w klubie nie ma nic wspólnego w profesjonalizmem.
Na dzień dzisiejszy nie mamy nic, trenera, zawodników i zero informacji.
Dziwi mnie to bo przecież dwaj główni sponsorzy zadeklarowali że zostają z hokejem, zatem dlaczego nie wyciąga się wniosków z przeszłości tylko dalej brnie w to samo g...

Skoro wiadomo że zagramy to już powinny być podpisane kontrakty z naszymi chłopakami:
Skrabalak, Hućko
Rąpała, Demkowicz, Olearczyk, Skokan
Strzyżowski, Kostecki, Ćwikła, Bielec, Biały, Wilusz, Naparło, Sawicki

To i tak jest raptem 13 graczy ale oni powinni być już zakontraktowani i zacząć myśleć o przygotowaniach.
Było do wyciągnięcia kilku polskich graczy z JKH czy Orlika aby nie zatrudniać armii kanadyjczyków ale to trzeba było zrobić wcześniej.
Dzisiaj Ci gracze są w Bytomiu i Gdańsku.

Znowu przez sezon przewinie się nam 20 obcokrajowców z łapanki, za każdego trzeba zapłacić do PZHLu, to dopiero marnowanie pieniędzy.
Mieliśmy kilku naprawdę dobrych w ubiegłym sezonie, zapewne nikt nie raczył z nimi zamienić słowa...

W temacie miasta - widzę że co niektórzy dalej wierzą w propagandę pisowką i miłościwie nam panującego...
Nie ma pieniędzy - stara śpiewka... śpiewać i zwalać winę na poprzedników można było przez 6 miesięcy ale teraz to już lekko śmieszne...

Prawda jest taka że nie zrobili nic w żadnym kierunku, poza sportowym też....

Puki co wszystkie zgłoszenia do prokuratury zostały oddalone, a jakoś cicho ze strony miasta o przegranych procesach sądowych m.in. z byłym  pracownikiem... Te pieniądze zamiast na rozprawy można spokojnie było przeznaczyć na młodzież...

Utrzymanie Areny jest powiązane z torem lodowym i całym mosirem i jak sama nazwa mówi miejski ośrodek... - czyli dla mieszkańców.
Nie można mówić że ona generuje straty... Poza tym w nowej władzy nagle straty ładnie nazwali kosztami a to te same rachunki...

Każdy klub hokejowy w Polsce dostaje dotacje od miasta, jedynie Miasto Sanok uważa że skoro zamrożą lód to jest to mega wsparcie...

Czwartek, 12.05.2016, 18:11:53
Odpowiedź #357

Heatley

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
    • STS Sanok
RS pisałem dokładnie o tym samym wcześniej... To co się dzieje w naszym klubie to jest jakaś parodia. Po co jakieś konflikty z miastem? Przecież to oczywiste, że jak nie ma dobrej woli z drugiej strony to co by nie robili i tak nic nie ugrają. Nie ma co się patrzeć na miasto tylko robić swoje, tak jak mówili przedmówcy, gdyby ludzie w klubie mieli głowę na karku to nie traciliby teraz czasu na jakieś głupie konflikty tylko zatrudniali sprawdzonych zawodników, żeby potem nie trzeba było sprawdzać 20 nowych obcokrajowców i zaoszczędzone pieniądze wystarczyłyby na młodzież. A może pora na to, aby spróbować znaleźć nowego sponsora, a wtedy PBS mógłby się spokojnie zająć sponsorowaniem młodzieży, a pozostali sponsorzy finansowaliby tylko pierwszą drużynę. Patrząc na to co obecnie dzieje się w innych drużynach to my jesteśmy w czarnej FUJ i nie zmieni tego nawet to, że przed play offami kupimy 2 piątki i powalczymy w półfinale...

PS. A działania miasta mam nadzieje zostaną rozliczone za 3 lata przy urnach.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 12.05.2016, 18:14:20 wysłana przez Heatley »

Czwartek, 12.05.2016, 19:34:27
Odpowiedź #358

Edmonton

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
Z jakichś względów sponsorzy chcą być odciążeni od sponsorowania młodzieży i należy ich zrozumieć. To, że miasto nie chce się dołożyć tez można jakoś wytłumaczyć. W tym kontekście przypomnę zapowiedzi burmistrza, że będzie starał się znaleźć dla klubu nowych sponsorów. Jeśli miasto nie może pomagać młodzieży, to niech pomoże znaleźć sponsora dla nich.

Czwartek, 12.05.2016, 19:55:53
Odpowiedź #359

JerSan

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
Myślę że czas skończyć się tym wszystkim denerwować, przez te wszystkie lata powinniśmy się przyzwyczaić że tak to u nas wygląda. Mało ma to wspólnego z profesjonalnym działaniem .Niestety...