Autor Wątek: Skład na sezon 2015/2016 + "Pewne infa"  (Przeczytany 473369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Niedziela, 01.06.2014, 16:52:10
Odpowiedź #2760

Grzesiek_SnK

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 695
    • Zobacz profil
Ostatnie miejsce musi być zostawione dla zawodnika pokroju Mahboda lub lepszego :)

Myślę, że początek czerwca przyniesie wiele odpowiedzi na pytania jakie nas nurtują.
ALEKSANDRÓW KUJ. MOIM MIASTEM JEDNAK SANOK w MOIM SERCU

Niedziela, 01.06.2014, 17:31:08
Odpowiedź #2761

Heatley

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
    • STS Sanok
Z tego co wiem w tym sezonie limit obcokrajowców będzie w najlepszym wypadku 6, a niektóre kluby chcą nawet mniejszy (oby udało się coś jeszcze w tej sprawie wynegocjować na naszą korzyść). Więc jeśli weźmiemy bramkarza z zagranicy to licząc na to, że wszyscy zostaną będziemy już o jednego ponad limit. Dobrze, że jest jedna opcja na bramkarza z zagranicy, który nie zajmie dwóch miejsc  :D  i mam nadzieję, że właśnie ta drogą pójdzie zarząd. W takiej sytuacji kluczowym zawodnikiem jest dla nas Besch i moim zdaniem jest to jedyny wyjątek, gdzie nie powinniśmy szczędzić grosza, szczególnie w perspektywie tego, że może on trafić do GKS-u.

Niedziela, 01.06.2014, 17:40:41
Odpowiedź #2762

RS

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Heatley na dzień dzisiejszy jest informacja o 8 obco w tym bramka za 2.
Wydaje mi się, że gdyby prezesem związku został Super Mario limit może wzrosnąć - on wie, że jedyną słuszną opcją oczywiście poza szkoleniem młodzieży jest naturalizacja zawodników. Wystarczy spojrzeć na Węgrów, Holendrów, Brytyjczyków i zobaczyć kto tam gra. Dodatkowo cofnąć się kilka lat wstecz i zobaczyć gdzie wtedy były te reprezentacje i jakie lanie dostawały od naszych orłów.

Niedziela, 01.06.2014, 17:50:06
Odpowiedź #2763

Heatley

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
    • STS Sanok
No mam nadzieję, że tak będzie, bo ja też uważam, że limit musi być jak największy, żeby nasz hokej jeszcze jakoś dychał. Chyba, że chcemy oglądać jak dwie najbogatsze drużyny oparte na przepłaconych "gwiazdach" grają między sobą na marnym poziomie o mistrza, a reszta ledwo wiąże koniec z końcem. Informacje o limicie na poziomie 6 obcokrajowców, były kiedyś na stronie związanej z Podhalem, żadnych oficjalnych postanowień jeszcze nie ma więc zobaczymy jak to będzie.

Niedziela, 01.06.2014, 17:52:58
Odpowiedź #2764

JerSan

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 342
    • Zobacz profil
w PZHL nie ma opcji wyborow a wiec droga Maria do prezesa wydaje się dluga , jeszcze pewnie będzie wojna na linii związek kluby

Niedziela, 01.06.2014, 22:36:51
Odpowiedź #2765

lekarz#85

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 1581
    • Zobacz profil
Z tego co wiem w tym sezonie limit obcokrajowców będzie w najlepszym wypadku 6, a niektóre kluby chcą nawet mniejszy (oby udało się coś jeszcze w tej sprawie wynegocjować na naszą korzyść).

Pamiętam jak dziś, jak wielkie Zagłębie Sosnowiec, sprzeciwiało się powiększeniu ligi i optowało za 6. drużynową ligą. A za przyczynę słabego poziomu podawali m.in. Sanok. Wpompowali pieniądze te prawdziwe i wirtualne w zespół i zostali bez medalu. My mamy już kolejny rok z rzędu drużynę ich już nie ma!

Przy braku rodzimych zawodników, dyskusja nt. powiększenia limitu zawodników z zza granicy uważam za zasadną. Sądzę, że graczy pokroju Richtera, Murray'a, Mojżisza, Mahboda i kilku innych, wychodzą naszej lidze tylko i wyłącznie na PLUS!
Dobrze, że pan Malasiński zmienił naszą ligę. Jeszcze inni powinni podążyć jego śladami a w ich miejsce sprowadzić dobrych zawodników zza granicy (nie tylko Czechy i Słowacja).

Niedziela, 01.06.2014, 22:52:50
Odpowiedź #2766

Edmonton

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
Zdecydowanie zgadzam się z Kolegą wyżej. Jak najwięcej zawodników z zagranicy, ale takich na co najmniej dobrym poziomie. Szczególnie wartościowi wydają się zawodnicy z Kanady, chociaż nie mamy jeszcze z nimi dużego doświadczenia w Polsce. W innych ligach prezentują się znakomicie. W każdym razie podnoszą poziom ligi i zdecydowanie wybijają się zaangażowaniem w grę. Oczywiście brak limitów na zagranicznych zawodników nie mógłby być wieczny, ale można go do pewnego stopnia obniżać, gdyby na dobrym poziomie było szkolenie młodzieży, która mogłaby zastąpić zagranicznych zawodników. Na dzień dzisiejszy ograniczanie limitu obco, to obniżanie poziomu polskiej ligi, który i tak jest mocno średni. Aktualnie nie mamy tylu zawodników rodzimych, którzy byliby zapewnić w miarę przyzwoity poziom całej polskiej lidze. Wystarcza ich może na 3, 4 drużyny.

Niedziela, 01.06.2014, 23:33:36
Odpowiedź #2767

iglm

  • ****
  • Information Offline
  • Senior
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Obniżanie limitu obcych to strzał w kolano tutaj stanowisko 8 powinno jak najbardziej pozostać.Każde inne rozwiązanie to tzw ochrona rynku tj ogromne przeplacanie bardzo przeciętnych polskich grajkow.Edmonton chyba jesteś niepoprawnym optymistą bo z tego co ja widzę z naszych rodzimych  grajkow  grajcych na przeciętnym europejskim poziomie to może jest z 6-7 w całej lidze .....reszta to poziom najwyżej niemieckiej oberligi bo wątpię żeby ktorenkolwiek załapał by się ligach kanadyjskich czy amerykańskich.Każdy chyba pamięta jak przyjechał bodajże po roku rozbratu z hokejem Rafał Martynowski prosto z budowy z Kanady i kręcił naszymi "gwiazdami" jak juniorami....

Poniedziałek, 02.06.2014, 07:34:20
Odpowiedź #2768

misieq

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 168
    • Zobacz profil
Z budowy to przyjechał Kostuch

Poniedziałek, 02.06.2014, 08:34:38
Odpowiedź #2769

Edmonton

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
No być może przesadziłem, ale miałem na myśli tych co poprawnie jeżdżą na łyżwach.

Poniedziałek, 02.06.2014, 10:10:10
Odpowiedź #2770

dziecko_w_sieci

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 442
    • Zobacz profil
w tamtym roku mieliśmy drużynę z jajami, która zdobyła mistrza... po ostatnim hicie transferowym widzę, że zmieniamy taktykę i teraz będziemy wypłakiwać u sędziów kary dla przeciwnika ;)
czerwone mam serce, biały kolor skóry, niebieskie żyły, w których plynie wyjątkowa krew...


Na każdego posta znajdzie się riposta

Poniedziałek, 02.06.2014, 10:40:59
Odpowiedź #2771

Daro

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 273
    • Zobacz profil
w tamtym roku mieliśmy drużynę z jajami, która zdobyła mistrza... po ostatnim hicie transferowym widzę, że zmieniamy taktykę i teraz będziemy wypłakiwać u sędziów kary dla przeciwnika ;)

Drzewiecki by się jeszcze przydał.

Poniedziałek, 02.06.2014, 12:26:45
Odpowiedź #2772

graLa

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 924
    • Zobacz profil
    • beka
STS SANOK :cool: :D :angry: :embarrassed: :) :azn: :undecided: :huh: :evil: :P :angel: :kiss: :cheesy: :cry: ;) :shocked: :afro: :lipsrsealed:

Poniedziałek, 02.06.2014, 12:27:53
Odpowiedź #2773

beniukas

  • **
  • Information Offline
  • Junior Młodszy
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
poczekamy zobaczymy :afro:

Otoz to... Jak widac niektorzy juz "dostrajaja sie" i tez placza...

Poniedziałek, 02.06.2014, 13:34:38
Odpowiedź #2774

Grzesiek_SnK

  • ******
  • Information Offline
  • Trener
  • Wiadomości: 695
    • Zobacz profil
poczekamy zobaczymy :afro:

Otoz to... Jak widac niektorzy juz "dostrajaja sie" i tez placza...

tutaj to płacz i lament jest non stop - wydaje się wszystko pod kontrolą - klub po zeszłym roku wie jak prowadzić to wszystko i czego chce.
ALEKSANDRÓW KUJ. MOIM MIASTEM JEDNAK SANOK w MOIM SERCU